Zdjęcia

Klasyczne symptomy zakażenia grzybami chorobotwórczymi paznokci objawiają się przede wszystkim ich specyficznym wyglądem. Schorzenie postępuje powoli i często jest ignorowane, a objawy grzybicy takie jak dla przykładu: łuszczenie się naskórka oraz nadmierna łamliwość paznokci, pojawiają się jako pierwsze i niestety często mylone są z awitaminozą.

W pierwszej fazie choroby płytka paznokciowa zaczyna matowieć a następnie zmienia swoją barwę. Paznokcie stają się białe, zielnikowe lub brązowe i pojawiają się na nich specyficzne bruzdy. Nagromadzone pod paznokciami złogi grzybów wydzielają nieprzyjemny i dość specyficzny zapach, którego nie można zniwelować nawet wyjątkowo dokładną oraz codzienną higieną. Nieleczona grzybica co pokazują zdjęcia, doprowadza do łamliwości oraz kruchości płytki paznokciowej, która zaczyna się rozwarstwiać.

Jak daje się zauważyć na powyższym zdjęciu naskórek wokół paznokci jest zaczerwieniony i opuchnięty i zaczyna rogowacieć. W ostatniej fazie płytka paznokciowa odkleja się. Grzybica paznokci może prowadzić do nieodwracalnych i bardzo nieestetycznych w wyglądzie zmian, dlatego nie ryzykujmy i skonsultujmy swoje podejrzenia co do schorzenia z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *